Румънският Академика Клинчени с трима българи в състава си - Георги Пашов, Цветелин Чунчуков и Асен Чандъров записа важна победа с 2:1 над Политехника Яши в среща от 29-ия кръг на първенството.

Пашов и Чунчуков започнаха като титуляри, но появилият се като резерва Чандъров (номер 8) бе с решаващ принос за победата.

Той беше замесен в головата атака на Академика, довела до победното попадение в 87-ата минута на Маркович, като имаше и още няколко добри отигравания след появата си в игра в 78-ата минута. Гостите от Политехника откриха резултата в 17-ата минута с гол на Платини, но тимът на тримата българи изравни в 55-ата минута с попадение на Кордеа.

С победата Академика зае петата позиция в класирането и е само на три зад четвъртия, с което е сред сериозните претенденти за място в евротурнирите догодина.