Българският защитник Асен Караславов се появи като резерва за Гройтер Фюрт при тежката загуба с 0:3 от Мюнхен 1860 в мач от 31-ия кръг във Втора Бундеслига. Караславов влезе в игра в 72-ата минута, когато замени Леонхард Хаас. Малко преди това Гройтер Фюрт остана с човек по-малко, след като Мергим Маврай си изкара втори жълт картон.

Домакините от Мюнхен поведоха в резултата още в 26-ата минута, когато точен с глава бе Доминик Щаал. В 31-ата минута Маврай направи дузпа и съдията му показа първия му жълт картон. Бенямин Лаут застана зад топката и удвои преднината на мюнхенци за 2:0. Крайното 3:0 оформи отново Лаут в 82-ата минута.
След загубата Гройтер Фюрт заема 4-о място във временното класиране с 54 точки. Мюнхен 1860 е 7-и с 46./БЛИЦ