Англия победи с 1:0 Уелс с попадение на Ашли Йънг в евроквалификация от нашата Група "G", играна на "Уембли".

Крилото на Манчестър Юнайтед се разписа в 35-ата минута, което се оказа достатъчно за "трите лъва" да запишат петата си победа и да съберат актив от 17 точки. Така възпитаниците на Фабио Капело имат нужда само от още една точка в последния си двубой срещу Черна гора, за да си гарантират място на финалите догодина в Полша и Украйна.

Двубоят на "Уембли" не предложи чак толкова много интересни моменти пред двете врати, но все пак домакините стигнаха до успеха с единствения гол, който падна в 35-ата минута. Крилото Стюърт Даунинг проби отдясно и центрира към Йънг, който от близко разстояние наказа Уейн Хенеси, след като беше оставен непокрит - 1:0.

В 77-ата минута появилият се на смяна за Уелс Робърт Ърншоу се отчете с фрапантен пропуск пред Джо Харт, като от близко разстояние не успя да вкара на празна врата.

След загубата Уелс остана на последното 5-о място с актив от едва 3 точки.

АНГЛИЯ - УЕЛС 1:0
1:0 Ашли Йънг (35)

АНГЛИЯ: Джо Харт, Гари Кейхил, Джон Тери, Крис Смолинг, Ашли Коул, Гарет Бари, Стюарт Даунинг (79-Адам Джонсън), Франк Лампард (73-Скот Паркър), Джеймс Милнър, Ашли Йънг, Уейн Рууни (89-Анди Керъл)

УЕЛС: Уейн Хенеси, Крис Гънтър, Нийл Тейлър, Гарет Бейл, Aшли Уилямс, Дарси Блейк, Джак Колисън (85-Андрю Кинг), Джо Ледли, Андрю Грофтс, Аарън Рамзи, Стив Морисън (68-Робърт Ърншоу)