Българският национал Симеон Славчев се отчете с асистенция при победата на Лехия (Гданск) над Арка (Гдиня) с 4:2 в среща от 30-ия кръг на полската Екстракласа. Флавио Пайшао (14, 28-дузпа, 39) вкара хеттрик, а Славомир Пешко (25) добави един гол за 4:0 още преди почивката. Славчев центрира за третия гол на португалеца. През втората част Заранида (67) и Ескеда (90+9) вкараха два гола за гостите. С този успех Лехия се изкачи до 14-о място с 30 точки. Арка е на 9-а позиция с 40 точки.

В същото време Погон (Шчечин) със Спас Делев в състава си допусна загуба с 0:3 в гостуването си на Легия (Варшава). Българският национал започна като титуляр за гостите и бе заменен в 77-ата минута от Зволински. Головете за успеха на гранда реализираха Хамалайнен (26), Ниезгода (48) и Шимански (71). Погон е 12-и в класирането с 31 точки.

Сандеция (Нови Сонч) пък на направи 0:0 у дома срещу Висла (Краков). Цял мач за домакините запис българският нападател Алекс Колев. Така Сандеция остава на дъното с 25 точки. Лидер е Лех (Познан) с 55 точки.