Валери Божинов се отчете с асистенция, но Парма загуби от последния Бари с 1:2 в мач от 31-ия кръг на Серия "А”. Българският нападател бе резерва, но се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Анхело. След загубата “дуковете” остават с 32 точки и са сред застрашените от изпадане.

След слабо първо полувреме на “Енио Тардини” гостите откриха резултата в 64-ата минута след попадение на Алесандро Паризи. Треньорът на Парма Паскуале Марино реагира веднага и пусна Божинов в игра. Така тимът му заигра с трима нападатели – Валери, Ернан Креспо и Амаури. Това даде резултат и в 80-ата минута българинът изработи изравнителното попадение на Амаури.

В добавеното време резервата на Бари Алварес се откъсна от защитата на домакините и прати топката в мрежата на Антонио Миранте за крайното 1:2.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 31 КРЪГ

От 2 април (събота)
Бреша - Болоня 3:1

1:0 Перпарим Хетемай (4), 2:0 Давиде Дзоболи (9), 2:1 Марко ди Вайо (30), 3:1 Андреа Карачоло (65-дузпа)

Милан - Интер 3:0
1:0 Алешандре Пато (1), 2:0 Алешандре Пато (62), 3:0 Антонио Касано (90-дузпа)

На 3 април (неделя) от 13:30 часа
Наполи - Лацио 4:3
0:1 Маури (29), 0:2 Андре Диас (57), 1:2 Досена (60), 2:2 Кавани (62), 2:3 Ароника (68-автогол), 3:3 Кавани (82-дузпа), 4:3 Кавани (88)

На 3 април (неделя) от 16:00 часа
Катания - Палермо 4:0
1:0 Федерико Балдзарети (48-авт), 2:0 Гонсало Берхесио (61), 3:0  Пабло Ледесма (67), 4:0 Симоне Пеше (77)

Чезена - Фиорентина 2:2
1:0 Хименес (18), 1:1 Джилардино (35), 1:2 Монтоливио (69), 2:2 Касерта (86)

Киево - Сампдория 0:0

Дженоа - Каляри 0:1
0:1 Акуафреска (16)

Лече - Удинезе 2:0
2:0 Андреа Бертолачи (48, 65)

Парма - Бари 1:2
0:1 Алесандро Паризи (64), 1:1 Амаури (80), 1:2 Антонио Миранте (90)