Астън Вила записа девети пореден мач във Висшата лига без победа (11 във всички турнири), след като допусна късен изравнителен гол за 1:1 с Уест Хям на “Вила Парк”.

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за “виланите”, като в 63-ата минута получи жълт картон за нарушение срещу Марк Ноубъл. Това бе мач № 100 за Стенли като титуляр с екипа на Вила.

Емил Хески откри резултата в 11-ата минута след асистенция на Джеймс Милнър, но Тристан донесе точката на “чуковете” в 85-ата минута, когато се разписа след разбъркване пред вратата на домакините при корнер.

Сток Сити победи Блекбърн с 1:0 и остави Роувърс в борбата за оцеляване във Висшата лига. Единственото попадение в мача реализира Лиъм Лоурънс в 75-ата минута, като по този начин “грънчарите” сложиха край на 44-годишното си чакане за успех над Блекбърн в елита. За последно това се бе случило на 8 септември 1965 година (3:2).

Съндърланд сложи край на серията си от 4 поредни загуби във Висшата лига, след като се наложи с 1:0 над Хъл Сити с попадение на Джибрил Сисе. С попадение на Нванкво Кану Портсмут пък се наложи с 1:0 над Болтън.

Мидълзбро остана под чертата при изпадащите отбори, след като направи нулево равенство у дома срещу Фулъм и постави под съмнение бъдещето на своя мениджър Гарет Саутгейт. По-рано през деня Саутгейт бе обявил, че няма да си тръгне от тима. Фулъм пък отново остана без победа като гост на Мидълзбро вече 60 години, след като последният такъв успех бе на 7 септември 1949 г. – 2:1./БЛИЦ

17:00 часа Манчестър Сити – Уест Бромич
Баланс: 125 мача, 50 победи за Манчестър Сити, 26 равенства, 49 победи за Уист Бромич

22:00 часа Манчестър Юнайтед – Портсмут
Баланс: 55 мача, 25 победи за Манчестър Юнайтед, 13 равенства, 17 победи за Портсмут

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.