Астън Вила се върна на шестото място в класирането след победа с 2:0 срещу Хъл Сити в отложен мач от 28-ия кръг във Висшата лига. Гейбриъл Агбонлахор и Джеймс Милнър реализираха головете. Българинът Стилиян Петров изведе тима от Бирмингам с капитанската лента. Той получи жълк картон през първото полувреме, а в 84-ата минута бе сменен от Сидуел.

В 13-ата минута Джон Карю, който изигра своя мач номер 100 във Висшата лига, подаде към Гейбриъл Агбонлахор и нападателят реализира 16-ия си гол през сезона. До края на първото полувреме Стилиян Петров имаше две положения, но не се разписа.

След подновяването на играта Астън Вила доминираше. В 75-ата минута Боатенг фаулира Джеймс Милнър в наказателното поле и халфът не сгреши от бялата точка за 2:0./БЛИЦ