Астън Вила надви с 1:0 Уест Хям и направи много важна крачка към оцеляването във Висшата лига. Том Клевърли донесе ценните три точки на бирмингамци. В 31-ата минута Джак Грилиш асистира на бившия играч на Манчестър Юнайтед, който отблизо наказа Адриан - 1:0.

След почивката "чуковете" заиграха по-добре, но това не им донесе успех в резултата. Те все пак вкараха изравнителен гол чрез Енер Валенсия, но той беше отменен заради засада. Таранът на Уест Хям прати топката във вратата на Брад Гузан след центриране на появилия се като резерва Нене, но попадението не бе зачетено.

Победата изкачи Астън Вила до 14-ото място в класирането с 38 точки, на 4 от зоната на изпадащите два кръга преди края. Уест Хям пък остава десети с 47 точки.

Друг тим, борещ се за оцеляване във Висшата лига - Лестър, също постигна важна победа. "Лисиците" надделяха с 2:0 срещу преследващия участие в Лига Европа Саутхемптън. Два кръга преди края Лестър събра актив от 37 точки и вече е на 15-ото място, докато "светците" са седми с 57, на точка зад Тотнъм.

В герой за "лисиците" днес се превърна френският полузащитник Рияд Марез, който вкара и двата гола за успеха. Резултатът на "Кингс Пауър Стейдиъм" бе открит още в 7-ата минута, а в 19-ата отново той бе точен.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
09.05.15
14:45 ч.
Евертън – Съндърланд 0:2
0:1 Даниел Греъм (53), 0:2 Джърмейн Дефоу (85)
Нюкасъл – Уест Бромич 1:1
0:1 Виктор Аничебе (32), 1:1 Айози Перес Гутиерес (41)
09.05.15
17:00 ч.
Сток Сити – Тотнъм 3:0
1:0 Чарли Адам (21), 2:0 Стивън Нзонзи (32), 3:0 Маме Бирам Диуф (86)
09.05.15
19:30 ч.
Кристъл Палас – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 35 мача, 6 победи за Кристъл Палас, 7 равенства, 22 победи за Манчестър Юнайтед