Астън Вила преодоля трудно 4-ия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия (Карлинг Къп) след победа с 2:1 у дома след продължения срещу Бърнли. Капитанът на Вила Стилиян Петров не игра заради контузия.
Астън Вила поведе в резултата едва в 86-ата минута с гол на Емил Хески. Само три минути след това обаче Кларк Карлайл изравни и последваха продължения. Астън Вила все пак се добра до победата след попадение на Стюърт Даунинг в 96-ата минута. В 100-ата минута на срещата бирмингамци останаха с 10 души, тъй като Марк Олбрайтън получи червен картон.

Уест Хям надви като домакин Сток Сити с 3:1 също след продължения. Двубоят започна отлично за гостите. Още в 6-ата минута Кенуайн Джоунс прати топката в противниковата мрежа. "Чуковете" върнаха гола едва в 84-ата минута чрез Скот Паркър. След това лондончани отбелязаха по един гол във всяко от двете последвали продължения и елиминираха противника си. Мануел да Коща бе точен за 2:1 в 96-ата минута, а в 118-ата Виктор Обина сложи точка на спора./БЛИЦ

КАРЛИНГ КЪП - 1/8-ФИНАЛИ

От 26 октомври (вторник)
БИРМИНГАМ (ВЛ) - Брентфорд (Л1) 4:3 след дузпи (1:1 в ред. време)
0:1 Сам Ууд (68), 1:1 Кевин Филипс (90)

УИГЪН (ВЛ) - Суонзи (Ч) 2:0
1:0 Мауро Босели (51), 2:0 Бен Уотсън (90-дузпа)

ИПСУИЧ (Ч) - Нортхемптън (Л2) 3:1
0:1 Лиам Дейвис (16), 1:1 Карлос Едуардс (26), 2:1 Дамиен Дилейни (44), 3:1 Томаш Пришкин (88)

Лестър (Ч) - УЕСТ БРОМИЧ (ВЛ) 1:4
0:1 Саймън Кокс (21), 1:1 Ники Шори (53-автогол), 1:2 Сомен Чой (62), 1:3 Стивън Рийд (79), 1:4 Саймън Кокс (90)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (ВЛ) - Уулвърхемптън (ВЛ) 3:2
1:0 Бебе (56), 1:1 Джордж Елокоби (60), 2:1 Парк Джи Сунг (70), 2:2 Кевин Фоли (76), 3:2 Хавиер Ернандес (90)

Нюкасъл (ВЛ) - АРСЕНАЛ (ВЛ) 0:4
0:1 Крул (45-автогол), 0:2 Уолкът (54), 0:3 Бендтнер (83), 0:4 Уолкът (89)

АСТЪН ВИЛА (ВЛ) - Бърнли (Ч) 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
1:0 Хески (86), 1:1 Карлайл (89), 2:1 Даунинг (96)

УЕСТ ХЯМ (ВЛ) - Сток Сити (ВЛ) 3:1 след продължения
0:1 Кенуайн Джоунс (6), 1:1 Скот Паркър (84), 2:1 Да Коща (96), 3:1 Обина (118)

*Заб.: В скоби след имената на отборите е показано първенството, в което се състезават: ВЛ - Висша лига; Ч - Чемпиъншип, Л1 - Лига 1, Л2 - Лига 2. Отборите с главни букви продължават напред.