Астън Вила си осигури оцеляването във Висшата лига, след като в мач от 37 кръг се наложи с 3:1 над Хъл Сити. Българският национал Александър Тонев не беше в групата за двубоя на тима на Пол Ламбърт.

„Тигрите“ се оказаха догонващи още в първата минута, когато Ашли Уестууд откри резултата след центриране на Гейбриъл Агбонлахор. Това беше гол № 1000 на „Вила Парк“ във Висшата лига. От тях 570 са реализирани от Астън Вила и 430 във вратата на „виланите“.

В 24-ата минута Агбонлахор беше принудително заменен от Джордан Баури, който четири минути по-късно си вкара автогол. До края на полувремето Андреас Вайман вкара два гола за победата на Астън Вила.

Суонзи и Саутхемптън, който бяха сигурни за местата си във Висшата лига, вървяха към нулево равенство, но „светците“ стигнаха до успеха в последната минута с гол на Рики Ламбърт, който се възползва от грешка Ашли Уилямс.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
03.05.2014
14:45 часа
Уест Хям - Тотнъм 2:0
1:0 Хари Кейн (27-автогол), 2:0 Стюърт Даунинг (44)
03.05.2014
17:00 часа
Астън Вила - Хъл Сити 3:1
1:0 Ашли Уестууд (1), 1:1 Джордан Баури (28-автогол), 2:1 Андреас Вайман (41), 3:1 Андреас Вайман (45)
Нюкасъл - Кардиф Сити 3:0
1:0 Шола Амеоби (18), 2:0 Лоик Реми (87), 3:0 Стивън Тейлър (90)
03.05.2014
17:00 часа
Сток Сити - Фулъм 4:1
1:0 Питър Одемвинги (39), 2:0 Марко Арнаутович (54), 3:0 Усама Асаиди (72), 3:1 Киърън Ричардсън (80), 4:1 Джон Уолтърс (82)