Астън Вила победи Норич с 1:0 като гост в мач от 5 кръг на Висшата лига. Българският национал Александър Тонев за първи път започна като титуляр в състава на мениджъра Пол Ламбърт.

С този успех беше сложен край на негативната тенденция „виланите“ да губят мачовете си, в които Тонев играе. До момента юношата на ЦСКА игра в три срещи на Астън Вила като резерва и тимът от Бирмингам записа загуби в тях.

Срещу „канарчетата“ Александър Тонев игра 77 минути и отстъпи мястото си на Якуба Сила.

Още в 6-ата минута Норич получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Киърън Кларк, но вратарят Брад Гузан спаси удара на Робърт Снодграс от бялата точка.

Андреас Вайман от гостите стреля в гредата, а единственото попадение в мача падна в 30-ата минута, когато Либор Козак вкара първия си гол във Висшата лига след асистенция на Гейбриъл Агбонлахор.

Нападателят Гари Хупър можеше да ознаменува дебюта си за Норич с изравнителен гол, но ударът му беше избит от Гузан. Победата изкачи Астън Вила на 10-о място в класирането с 6 точки, докато „канарчетата“ са 16-и с четири точки.

Уест Бромич – Съндърланд
Баланс: 144 мача, 48 победи за Уест Бромич, 40 равенства, 56 победи за Съндърланд
18:00 ч.
Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 148 мача, 40 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед