Астън Вила препъна като домакин Арсенал, с който поделиха точките след 0:0 в мача им от 13-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът на „Вила Парк” в Бирмингам бе равностоен през първата част, като повече за нулевото равенство могат да съжаляват гостите. „Артилеристите” създадоха редица положения пред противниковата врата, но нямаха късмет при завършващия удар и с пропуски се отчетоха Косчилени, Подолски, Жиру и Рамзи. Астън Вила вкара гол в 38-та минута чрез австрийския нападател Андреас Вайман, но попадението бе отменено заради засада.

След почивката картината на терена не се промени особено, като отново предимство имаха гостите от Лондон, които обаче не успяха да се възползват от възможностите си за отбелязване на попадение и в крайна сметка срещата с подялба на точките.

Астън Вила събра 10 точки в актива си и измести Рединг от 17-ото място във временното класиране, а Арсенал запазва шестата си позиция с 20 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 13 КРЪГ
24.11.12
14:45 ч.
Съндърланд – Уест Бромич 2:4
0:1 Гера 30, 0:2 Лонг 44, 1:2 Гарднър 74, 1:3 Лукаку 80-дузпа, 2:3 Сесеньон 85, 2:4 Фортуне 94

Баланс: 128 мача, 48 победи за Тотнъм, 30 равенства, 40 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК