Астън Вила продължава вдъхновеното си представяне след завръщането на Стилиян Петров в клуба. Българската легенда на „виланите“ преди дни проведе първата си тренировка с тима, а сега тимът от Бирмингам спечели с 4:0 гостуването си на Съндърланд в мач от 29 кръг на Висшата лига.

Така Астън Вила се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите. Тимът от Вила Парк записа трета поредна победа във всички турнири и втора, след като Стилиян Петров се завърна в клуба с треньорски функции. По два гола за успеха на „Стейдиъм ъф Лайт“ вкараха Кристиан Бентеке и Гейбриъл Агбонлахор.

Бентеке откри резултата в 16-ата минута, когато засече подаване по земята на пробилия по лявото крило Леандро Бакуна. Само две минути по-късно Агбонлахор удвои, след като беше изведен зад гърба на защитата от Киърън Кларк. В 37-ата минута Агбонлахор вкара втория си гол в мача, а минута преди почивката Бентеке също се разписа за втори път.

Това беше първа победа за Астън Вила като гост от 2 декември насам и бирмингамци вече са 16-и в класирането с 28 точки. Съндърланд падна на 17-а позиция с 26 точки. „Черните котки“ имат само една победа в последните си 12 мача и бяха освиркани на почивката и след края на мача. Опасността от изпадане на Съндърланд сериозно застрашава позиция на Густаво Пойет като мениджър на тима.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 29 КРЪГ
14.03.15
14:45 ч.
Кристъл Палас - КПР 3:1
1:0 Уилфред Заха (21), 2:0 Джеймс Макартър (40), 3:0 Джоел Уорд (42), 3:1 Мат Филипс (83)
14.03.15
17:00 ч.
Арсенал - Уест Хям 3:0
1:0 Оливие Жиру (45+1), 2:0 Арън Рамзи (81), 3:0 Матийо Фламини (84)
14.03.15
17:00 ч.
Лестър - Хъл Сити 0:0
14.03.15
17:00 ч.
Съндерланд - Астън Вила 0:4
0:1 Кристиан Бентеке (16), 0:2 Гейбриъл Агбонлахор (18), 0:3 Гейбриъл Агбонлахор (37), 0:4 Кристиан Бентеке (44)
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (ДИЕМА)
Баланс: 181 мача, 84 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 48 победи за Тотнъм