Английският Астън Вила разби шотландския Хибърниън с 5:0 като гост в  първи плейоф за влизане в Лигата на конференциите.

Головото шоу започна в 17-ата минута с попадение на Оли Уоткинс, който се разписа с глава след центриране отляво на Люка Дин.

Отново Уоткис удвои преднината на бирмингамци в 33-тата минута. Той за втори път намери мрежата с глава, този път след центриране от корнер.

Леон Бейли направи резултата класически в 41-вата минута, като и той се разписа с глава след центриране на Дин.

Оли Уоткинс оформи своя хеттрик в 48-ата минута след нова асистенция на Люка Дин, който този път го изведе с пас по земя и нападателят засече от движение кълбото във вратата за 0:4.

Крайното 0:5 оформи Дъглас Луис от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бертран Траоре на границата на наказателното поле. Реваншът е на 31 август (четвъртък) в Бирмингам.

В друга среща от турнира, играна днес, Спартак (Търнава) и Днипро-1 завършиха при 1:1.