Астън Вила победи Уест Хям с 2:1 в мач от 26-тия кръг на Висшата лига. Това е първи успех за тима от Бирмингам от почти два месеца. За последно Вила спечели с 3:1 срещу Ливърпул на 15 декември. След днешния успех бирмингамци излязоха от зоната на изпадащите и вече са на 17-то място с 24 точки.

Във 2-ата минута Астън Вила изпусна страхотна възможност да поведе в резултата. След далечен изстрел вратарят на Уест Хям Яскелайнен изби топката. Тя попадна на крака на австриеца Вейман, който на празна врата стреля в аут. Домакините поведоха с 2:0 след бързи голове през второто полувреме. Първо Кристиан Бентеке вкара от дузпа в 74-ата минута. Нарушението беше отсъдено за фаул на Нобъл срещу Нзогбия. Самият Нзогбия четири минути след това покачи на 2:0. Преди това, в 65-ата минута след изстрел на Анди Керъл, топката беше избита пред голлинията. В 87-ата минута Уест Хям върна един гол. След центриране на Джо Коул, Ашли Уестууд с глава си вкара автогол, прехвърляйки вратаря Гузан. До края на двубоя гостите от Лондон натиснаха, но вратарят на Астън Вила издържа. След 90-ата минута на два пъти стражът се намеси решително./БЛИЦ

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
09.02.13
14:45 ч.
Тотнъм - Нюкасъл 2:1
1:0 Гарет Бейл (5), 1:1 Йоан Гуфран (24), 2:1 Гарет Бейл (78)
09.02.13
17:00 ч.
Челси - Уигън 4:1
1:0 Рамирес (23), 2:0 Азар (56), 2:1 Малони (58), 3:1 Лампард (87), 4:1 Марин (90)
09.02.13
17:00 ч.
Норич - Фулъм  0:0
09.02.13
17:00 ч.
Сток Сити - Рединг 2:1
1:0 Хут (67), 2:0 Жером (81), 2:1 Мариапа (83)
Суонзи - КПР 4:1
1:0 Мичу (8), 2:0 Рангел (18), 2:1 Замора (48), 3:1 Ернандес (50), 4:1 Мичу (67)
09.02.13
19:30 ч.
Саутхемптън - Манчестър Сити 3:1
1:0 Джейсън Пънчън (7), 2:0 Стивън Дейвис (22), 2:1 Един Джеко (39), 3:1 Гарет Бари (48-авт.)
10.02.13
15:30 ч.
Астън Вила - Уест Хям 2:1
1:0 Бентеке (74-дузпа), 2:0 Нзогбия (78), 2:1 Уестууд (87-автогол)
10.02.13
18:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Евертън (Диема)
Баланс: 167 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 54 победи за Евертън
11.02.13
22:00 ч.
Ливърпул - Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 121 мача, 57 победи за Ливърпул, 33 равенства, 31 победи за Уест Бромич

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК