Астън Вила постигна първата си победа по време на подготовката за новия сезон. В мач от летните серии на Висшата лига в САЩ „виланите“ надвиха Фулъм с 2:0 в Орландо (щат Флорида).

Джейдън Филоджейн откри резултата пет минути преди почивката след асистенция на Люка Дин. Муса Диаби удвои в 73-ата минута, възползвайки се от подаване на Дъглас Луис.

От началото на лятото тимът на Унай Емери направи две равенства – 1:1 с Уолсол и 3:3 с Нюкасъл. На 30 юли предстои среща с Брентфорд. Фулъм пък спечели първия си мач в САЩ срещу Брентфорд (3:2) на 23 юли, а в неделя играе с Челси.

Брайтън също за първи път спечели в предсезонната си подготовка, след като надви Брентфорд 2:0. Симон Андринга вкара и двата гола в двубоя (19-ата и 58-ата минути).

Преди четири дни „чайките“ загубиха с 3:4 от Челси, а събота предстои проверка срещу Нюкасъл. Бренфорд, който няма успех през това лято (равенство 1:1 с Боръм Ууд и загуби от Фулъм и Брайтън) в неделя играе с Астън Вила.