Резервата Нейтън Делфунесо донесе на Астън Вила измъчената победа с 2:1 над изпадналия Портсмут в мач от 35 кръг на Висшата лига.

Българският капитан на тима от Бирмингам игра цял мач за гостите от Бирмингам. “Помпи”, който преди седмица стигна до финал за ФА Къп, откри резултата в 10-ата минута с гол на Майкъл Браун.

Шест минути по-късно Вила изравни чрез Джон Карю след асистенция на Стивън Уорнък. Норвежкият нападател пропусна и дузпа пет минути преди почивката.

Десет минути преди края на мача Делфунесо замени Гейбриъл Агбонлахор, а две минути след това реализира победния гол за тима си. 19-годишният младок засече отиграното с глава от Емил Хески центриране на Джеймс Милнър.

Успехът на Вила означаваше, че тимът от Бирмингам вече е на шесто място, на две точки пред Ливърпул и на четири зад Манчестър Сити и четвъртия Тотнъм./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 35 КРЪГ
От 17 април (събота)
Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед
0:1 Пол Скоулс (90+3)

Бирмингам - Хъл Сити 0:0

Блекбърн - Евертън 2:3
0:1 Артета (4-дузпа), 1:1 Н`Зонзи (69), 1:2 Якубу (79), 2:2 Джейсън Робъртс (81), 2:3 Тим Кейхил (90)

Фулъм - Уулвърхемптън 0:0

Сток Сити - Болтън 1:2
1:0 Китън (13), 1:1 Тейлър (85), 1:2 Тейлър (88)

Съндърланд - Бърнли 2:1
1:0 Кемпбъл (25), 2:0 Дарън Бент (40), 2:1 Томпсън (82)

Тотнъм - Челси 2:1
1:0 Дефоу (15), 2:0 Бейл (44), 2:1 Лампард (90)

От 18 април (неделя)

Уигън - Арсенал 3:2
0:1 Уолкът (41), 0:2 Силвестър (48), 1:2 Уотсън (80), 2:2 Брамбъл (89), 3:2 Н`Зогбия (90+1)

Портсмут - Астън Вила 1:2
1:0 Браун (10), 1:1 Карю (16), 1:2 Делфунесо (82)