Гейбриъл Агбонлахор вкара минута преди края и донесе на Астън Вила победата с 2:1 като гост на Норич в мач от 36 кръг на Висшата лига.

С този успех „виланите” направиха голяма крачка към оцеляването в елита, докато „канарчетата” ще трябва да треперят в оставащите кръгове до края.

Астън Вила откри резултата в 55-ата минута, когато Агбонлахор се разписа с изстрел от 25 метра. В 74-ата Норич изравни. Грант Холт се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Джо Бенет срещу Робърт Снодграс.

Минута преди края Агбонлахор с хладнокръвие оползотвори асистенция на Ашли Уестууд и вече има пет точки преднина пред зоната на изпадащите.

Нюкасъл също като Норич е само на три точки от зоната на изпадащите, след като направи нулево равенство като гост на Уест Хям.

„Чуковете” поставиха „свраките” под напрежение през второто полувреме, но Папис Демба Сисе беше близо до гол за Нюкасъл през първата част, когато ударът му беше избит от голлинията от Уинстън Рийд.

През второто полувреме вратарят на гостите на два пъти предотврати гол във вратата си след удари на Кевин Нолан, а Анди Керъл стреля неточно с глава.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
04.05.13
17:00 ч.
Фулъм - Рединг 2:4
0:1 Хал Робсън-Кану (11-дузпа), 0:2 Хал Робсън-Кану (62), 1:2 Брайън Руис (70), 1:3 Адам льо Фондър (74), 2:3 Брайън Луис (77), 2:4 Джем Карачан (84)
04.05.13
17:00 ч.
Норич - Астън Вила 1:2
0:1 Гейбриъл Агбонлахор (55), 1:1 Грант Холт (74-дузпа), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (89)
Уест Бромич - Уигън 2:3
1:0 Шейн Лонг (29), 1:1 Аруна Коне (39), 2:1 Гарет Маколи (50), 2:2 Джеймс Макартър (58), 2:3 Калъм Макманаман (80)
Манчестър Юнайтед - Челси (Диема)
Баланс: 141 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 40 победи за Челси
06.05.13
22:00 ч.
Съндърланд - Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 129 мача, 60 победи за Съндърланд, 30 равенства, 39 победи за Сток Сити
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК