Астън Вила сензационно победи у дома лидера Челси с 1:0 в мач от 30-ия кръг на английската Висша Лига и го препъна в битката му за титлата този сезон. Това бе първа загуба в първенството за тима на Жозе Моуриньо от 14 мача насам. Единствения гол в мача вкара Фабиан Делф (82), след като сам започна бърза атака и след асистенция на Олбрайтън засече в мрежата. „Сините” от Лондон пък завършиха мача с 9 души, след като Вилиан бе изгонен в 68-ата минута за втори жълт картон, а в 94-ата минута Рамирес получи директен червен картон.

Цял мач гостите така и не създадоха чиста голова възможност. Иначе мачът започна равностойно. Астън Вила бе много близо до красив гол в 38-ата минута, когато Агбонлахор свали топката с глава към Бентеке пред наказателното поле и той нанесе удар от въздуха, но топката премина покрай вратата. В 40-та минута Челси вкара гол, който обаче бе отменен заради игра с ръка на Неманя Матич.

След почивката Челси наложи по-сериозен натиск, но бирмингамци рядко позволяваха Гузан да бъде застрашаван. В 66-ата минута домакините направиха страхотна акция. Бентеке изведе Вайман отдясно в наказателното поле и докато всички очакваха центриране по земя, Вайман върна обратно към Бентеке. Той нанесе хубав удар по земя, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 68-та минута се стигна до много дискусионно решение, тъй като Вилиан бе изгонен от игра, след като се опита да догони Делф в центъра на терена и с леко дърпане с ръка го събори. Съдията Крис Фой извади жълт картон, който бе втори за бразилеца.

С човек повече на терена домакините успяха да поведат в 82-ата минута, когато Фабиан Делф преодоля Матич, след това изведе Олбрайтън отдясно. Той центрира обратно към Делф по земя и халфът засече топката във вратата за 1:0. Челси така и не можа да отвърне, а в четвъртата минута от добавеното време Рамирес бе изгонен с директен червен картон след брутално влизане с бутоните напред срещу съперник. При разправиите бе изгонен и мениджърът Жозе Моуриньо.

Така "сините" не можаха да увеличат аванса си на върха и продължават да имат 66 точки. Астън Вила излезе на десето място с 34 пункта.

Евертън – Кардиф 2:1
1:0 Жерард Деулофеу (59), 1:1 Хуан Кала (68), 2:1 Шеймъс Коулмън (90+3)
Саутхемптън – Норич 4:2
1:0 Морган Шнейдерлин (5), 2:0 Рики Ламбърт (57), 3:0 Джей Родригес (72), 3:1 Йохан Елмандер (85), 3:2 Роберт Снодграс (86), 4:2 Сам Галахър (90+7)
15.03.14
17:00 ч.
Суонзи – Уест Бромич 1:2
1:0 Ролан Лама (2), 1:1 Стефан Сосеньон (52), 1:2 Юсуф Мулумбу (88)
15.03.14
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Хям 1:3
0:1 Анди Керъл (5), 1:1 Питър Одемвинги (32), 2:1 Марко Арнаутович (69), 3:1 Питър Одемвинги (79)