Астън Вила със Стилиян Петров в състава си победи като гост с 3:2 третодивизионния Питърбъро.

Българският национал бе титуляр в състава на Мартин О`Нийл и остана на терена до 68-ата минута.

В 10-ата минута Ашли Йънг изведе Вила напред с прекрасно изпълнение, прехвърляйки стража на домакините Джо Люис, но Питърбро изравни чрез Аарън Дейвис секунди след това. Вратарят на гостите от Бирмингам Брад Фридъл на няколко пъти трябваше да демонстрира класа, за да спаси Вила от ново попадение, а точно преди почивката Джон Карю върна аванса на елитния тим.

В 53-ата минута Ерик Лихай направи 3:1 за Вила с глава след изпълнение на корнер, но след рикошет Чарли Лий намали за 2:3. Крейг Макейл-Смит и Джордж Бойд пропиляха отлични възможности за изрявняване, но все пак бирмингамци удържаха крехката си преднина.