Българският национал Стилиян Петров игра до 82-ата минута и асистира за първия гол при победата на Астън Вила с 3:1 в гостуването на четвъртодивизионния Бристол Роувърс в среща от третия кръг на ФА Къп.

Гостите от Бирмингам диктуваха събитията на терена и в 35-ата минута поведоха след гол на Марк Олбрайтън, който получи чудесен пас от Стилиян Петров и вкара за 0:1. След почивката в 64-ата минута нападателят Габриел Агбонлахор удвои преднината на Астън Вила, а Киърън Кларк в 78-ата минута доведе нещата до 0:3. Стилиян Петров бе заменен в 82-ата минута от Бари Банън.

В последната 90-а минута Ричард Дън направи груба грешка, подарявайки топката на Скот Макглийш, който почетния гол за домакините и оформи крайното 1:3. В добавеното време на срещата домакините получиха право да изпълнят дузпа, но Макглийш пропусна от бялата точка.