Астра (Гюргево) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Румъния. Храбрият тим победи столичния Рапид (Букурещ) с 3:2 като гост след продължения.

Астра поведе с 2:0 след голове на Константин Будеску (4) и Кехинде Фатай (49). Рапид все пак успя да докара мача до продължения с попадения на Кристиан Орош (65) и Стефан Барбуяну (75). В 111-ата минута Андрей Мурешан заби трети гол за Астра и класира тима за 1/2-финалите. Момчетата от Гюргево правят изключително силен сезон и не са допускали загуба вече в 7 поредни мача.

На полуфиналите няма да играе нито един от трите гранда от Букурещ, след като участникът в Шампионската лига ЧФР Клуж би с 2:1 у дома след продължения Динамо в друг мач от четвъртфиналите. На полуфиналите, които са в два мача, се срещат Клуж – Астра (Гюргево) и Оцелул (Галац) – Петролул (Плоещ).