Аталанта и Киево завършиха участието си в този сезон на Серия „А“ с резултатно равенство. Двата тима направиха 2:2 в мач от последния 38 кръг.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Гулиелмо Стендардо и Луиджи Джорджи, но „летящите магарета“ успяваха да изравнят и двата пъти чрез Сирил Терео. Французинът вкара втория си гол в последната минута.

Дженоа извади голям късмет и си тръгна с точка от Болоня, като двата тима направиха нулево равенство за край на сезона.

Домакините създадоха повечето чисти положения в мача, но голяма част от тях бяха пропиляни от Алесандро Диаманти, който в края получи контузия и беше изнесен на носилка. Антонио Донарума удари гредата след изпълнение на фаул.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 38 КРЪГ
18.05.13
21:45 ч.
Сампдория – Ювентус 3:2
0:1 Фабио Куалярела (25), 1:1 Едер (31-дузпа), 2:1 Лоренцо де Силвестри (57), 3:1 Мауро Икарди (75), 3:2 Емануеле Джакерини (90+1)
19.05.13
16:00 ч.
Аталанта – Киево 2:2
1:0 Гулиелмо Стендардо (8), 1:1 Сирил Терео (76), 2:1 Луиджи Джорджи (84), 2:2 Сирил Терео (90+2)
Баланс: 81 мача, 39 победи за Интер, 24 равенства, 18 победи за Удинезе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК