Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Вицешампионът Милан записа втора поредна домакинска загуба от началото на сезона, след като падна от Аталатна с 0:1 в среща от третия кръг на италианската Серия „А”. На старта на шампионата „росонерите” загубиха на „Джузепе Меаца” със същия резултат и от новака Сампдория.

Играчите на Масимилиано Алегри трудно създаваха положения за гол и логично за втори пореден мач у дома не успяха да се разпишат. За Аталната това бе едва осма победа на "Сан Сиро" от 52 гостувания в Милано срещу „росонерите”. За последно тимът от Бергамо си тръгнаха с трите точки от „Джузепе Меаца” през сезон 2007/08. На вратата на гостите бе Андреа Консили, за който това бе мач №200 в Серия „А”.

Мачът започна с домакински натиск, но по-чистите положения бяха създадени от играчите на Аталанта. В 21-ата минута гостите удариха греда след удар на Херман Денис и рикошет в тялото на Ачерби. Постепенно „росонерите” взеха инициативата, но удари на Ел Шаарави и Амброзини бяха отразени от Консили.

След почивката „росонерите” бяха по-активни, но постепенно Аталанта изравни играта и нанесе своя удар в 64-ата минута, когато Денис върна назад към Лука Чигарини, който с удар от далечна дистанция изненада Абиати за 0:1. Милан се хвърли в атака да изравнява, като в игра дори се появи новото попълнение Боян Къркич на мястото на Ел Шаарави. Нервите на вицепрезидента на Милан Адриано Галиани не издържаха и той напусна трибуните на "Джузепе Меаца" още преди да изтече редовното време. В продължението Къркич опита шут от дистанция, но Консили отново бе на мястото си.

Със спечелените три точки вече има положителен актив от 2 пункта на 14-о място, докато Милан е 13-а позиция с 3 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 3 КРЪГ
15.09.12
19:00 ч.
Палермо – Каляри 1:1
1:0 Егидио Аревало (41), 1:1 Марко Сау (88)
Баланс: 144 мача, 39 победи за Торино, 43 равенства, 62 победи за Интер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК