Голове през първото полувреме на Херман Денис и Федерико Пелузо се оказаха достатъчни на Аталанта да спре серията си от три поредни загуби и в мач от 16 кръг на Серия “А” да се наложи с 2:1 над Парма.

“Бергамаските” взеха аванс след само 4 минути игра, когато Херман Денис се озова непокрит в наказателното поле и с глава засече центриране на Есекил Скелото. Това е неговият шести гол за сезона.

Отговорът на Парма не закъсня и “дуковете” бяха близо до изравнително попадение в няколко случая. Вместо това Федерико Пелузо удвои преднината на Аталанта седем минути преди почивката, когато беше точен при добавката на удар на Денис.

Бразилският нападател Амаури върна едно попадение за гостите точно преди края на първото полувреме, когато с глава засече центриране на Марко Маркиони.

Тимът на Роберто Донадони имаше няколко положения за изравнителен гол. При най-чистото от тях в 67-ата минута Габриел Палета с глава би на сантиметри край вратата на Аталанта.

Въпреки натиска си Парма не успя да стигне до точката и Аталанта се изкачи на осмо място в класирането с 21 точки, колкото има и Милан. Парма е девети, с точка по-малко.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 16 КРЪГ
08.12.12
19:00 ч.
Аталанта – Парма 2:1
1:0 Херман Денис (4), 2:0 Федерико Пелузо (38), 2:1 Амаури (45)
Баланс: 120 мача, 45 победи за Болоня, 30 равенства, 45 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК