Атанас Курдов се отличи с гол и асистенция при победата на Астана с 2:1 над домакина Тараз в мач от 14-ия кръг на футболното първенство на Казахстан. Курдов влезе като резерва в 39-ата минута на мястото на получилия травма Елдос Ахметов. В 62-ата минута българинът изведе съотборника си Бауржан Джолчиев сам срещу вратаря, който с удар от десетина метра откри резултата. Мурат Тлешов изравни за домакините в 69-ата минута, а осем минути по-късно пропусна и дузпа.

В 83-ата минута Танат Нусербаев подаде към Курдов на дъгата пред наказателното поле и българинът без забавяне прати топката в десния ъгъл на вратата на съперника, за да донесе успеха на Астана. Победата изкачи отбора до третото място с 25 точки. Лидер е Актобе с 32 точки и мач по-малко, а втори е Шахтьор Караганди с 26 точки. Атанас Курдов има 4 гола от началото на сезона и дели второто място при стрелците с още осем футболисти. Лидер е Мамаду Сисей от Кайрат с 5 попадения.