Майорка загуби у дома от Атлетик (Билбао) с 0:1 в мач-реванш от 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля и отпадна с общ резултат 0:3.

През първото полувреме на стадион „Иберостар” двата тима не успяха да си отбележат попадения. След почивката по-настоятелни бяха домакините, но въпреки това всичко за тях свърши в 76-ата минута, когато Иван Рамис си вкара автогол и уби надеждите им за какъвто и да е било обрат. В последната 90-а минута балеарците останаха и с човек по-малко на терена, след като Чико получи директен червен картон.

Съперник на Майорка в 1/2-финалите ще е сензацията на турнира Мирандес, който отстрани в този етап Еспаньол след 3:3 общ резултат и повече отбелязани голове на чужд терен.

Майорка - Атлетик (Билбао) 0:1
(0:3 общ резултат)
0:1 Иван Рамис (76-авт.)