Атлетик (Билбао) не успя да победи у дома Еспаньол и се стигна до подялба на точките след 3:3 в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион.

Мачът на „Сан Мамес” започна с домакински натиск, който бе материализиран в 26-ата минута, когато Оскар Де Маркос се разписа за 1:0. Радостта на баските обаче бе твърде кратка, след като седем минути по-късно Кристиан Ромарик получи извеждащ пас от Владимир Вайс и изравни за 1:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха. Три минути след почивката Раул Фонте даде извеждащ пас към Владимир Вайс, който направи обрат за 1:2. Последва нов натиск на баските и в 58-ата минута Андер Ерера асистира на звездата Фернандо Йоренте, който изравни за 2:2. В 65-ата минута баските стигнаха до пълен обрат, след като Ерера отново даде страхотен извеждащ пас, но този път към Хави Мартинес, който бе точен за 3:2. От тук до края на мача гостите направиха всичко възможно по силите си да стигнат до точката и успяха в последната 90-а минута, когато Хуан Албин оформи крайното 3:3. След ремито баските събраха 30 точки и останаха на шесто място в класирането, а Еспаньол е пети с 32 пункта.

В същото време Майорка победи у дома Бетус с 1:0. Единственото и победно попадение за балеарците вкара Гонзало Кастро в 24-ата минута. Четвърт час преди края гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Мари получи втори жълт и съответно червен картон. След победата Майорка има 25 точки и е на 12-о място в подреждането, докато тимът от Севиля падна на 14-а позиция с 23 пункта.

Леванте пък завърши 1:1 на свой терен срещу борещия се за оцеляване Расинг (Сантандер). Домакините от Валенсия поведоха с гол на Аруна Коне в 23-ата минута след асистенция на Шави Торес, а след почивката кантабърци стигнаха до точката с попадение на Мануел Арана в 61-ата минута. След подялбата на точките Леванте остана на четвърта позиция с 32 точки, докато Расинг е на 15-о място с 22 точки.

Атлетик (Билбао) - Еспаньол 3:3
1:0 Оскар Де Маркос (26), 1:1 Кристиан Ромарик (33), 1:2 Владимир Вайс (48), 2:2 Фернандо Йоренте (58), 3:2 Хави Мартинес (65), Хуан Албин (90)
04.02.12
19:00 ч.
Леванте - Сантандер 1:1
1:0 Аруна Коне (23), 1:1 Мануел Арана (61)
04.02.12
21:00 ч.
Хетафе - Реал (Мадрид) 0:1
0:1 Серхио Рамос (18)
04.02.12
23:00 ч.
Барселона - Реал Сосиедад (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 129 мача, 71 победи за Барселона, 30 равенства, 28 победи за Реал Сосиедад
05.02.12
13:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Осасуна (ТВ+ "Булсатком")
20:45 ч.
Сарагоса - Райо Валекано  (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 21 мача, 12 победи за Сарагоса, 7 равенства, 2 победи за Райо Валекано
05.02.12
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Валенсия (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 143 мача, 52 победи за Атлетико (Мадрид), 37 равенства, 54 победи за Валенсия