Атлетик (Билбао) и Реал Сосиедад завършиха 1:1 в мача си от предпоследния 37-и кръг в испанската Примера дивисион, който бе без значение и за двата отбора.

През първото полувреме съперниците не успяха да си отбележат гол, но след почивката домакините поведоха с попадение на Икер Муниаин (50). Гостите от Сан Себастиан обаче изравниха чрез Иманол Агирече (75), възползвал се от пас на Карлос Вела, и си тръгнаха с точка от Билбао.

След равенството Атлетик (Билбао) остава четвърти със 71 точки и на 11 пред петия Севиля. Реал Сосиедад е шести с 58 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 37 КРЪГ
10.05.2014
21:00 часа
Виляреал - Райо Валекано 4:0
1:0 Уче Укечукву (22), 2:0 Бруно (42), 3:0 Джонатан Перейра (55), 4:0 Хайме Коста (64)
10.05.2014
23:00 часа
Леванте - Валенсия 2:0
1:0 Анхел (70), 2:0 Андреас Иваншиц (81)
11.05.2014
18:00 часа
Атлетик (Билбао) - Реал Сосиедад 1:1
1:0 Икер Муниаин (50), 1:1 Иманол Агирече (75)
11.05.2014
20:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Малага (F+)
Баланс: 61 мача, 33 победи за Атлетико (Мадрид), 17 равенства, 11 победи за Малага