Атлетик (Билбао) изтръгна точка у дома след 2:2 срещу Залцбург в мач от третия кръг на Група “F” в Лига Европа.

Двубоят почна страхотно за гостите от Австрия, които поведоха с 2 чисти гола през първото полувреме. В 30-ата минута Роман Валнер откри, а в 36-ата Леонардо удвои аванса на „биковете”. След паузата обаче домакините намалиха чрез Йоренте, разписал се от дузпа в 69-ата минута. В 75-ата гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Линдгрен, а при последвалата дузпа Йоренте бе точен за втори път и оформи крайното 2:2.

В другия мач от групата Слован и Пари СЖ не си вкараха попадения в Братислава, а гостите от Франция завършиха срещата с 9 души, тъй като Шантом и Тиене бяха изгонени заради две официални предупреждения, получени съответно в 64-ата и в 80-ата минута.

Така след срещите в този кръг Атлетик (Билбао) остана лидер във временното класиране със 7 точки, следван от ПСЖ и Залцбург с по 4 и Слован с 1 точка.

Група “F”
0:1 Роман Валнер (30), 0:2 Леонардо (36), 1:2 Хосеба Йоренте (69-дузпа), 2:2 Хосеба Йоренте (75-дузпа)