Атлетик (Билбао) победи Борусия (Дортмунд) с минималното 1:0 в контролна среща, играна в швейцарския град Санкт Гален.

Още в третата минута Пиер-Емерик Обамеянг удари греда за вестфалци, въпреки че беше в положение на засада.

В 17-ата минута Пулишич и Марио Гьотце направиха пропуски пред вратата на баските, пазена от Горка Ираисос. Три минути по-късно Маркел Сусаета откри резултата и това остана единственият гол в мача.

В 41-ата Ираисос спаси дузпа, изпълнена от Обамеянг, а две минути по-късно Пулишич нацели и греда.

След почивката в 52-ата минута пропуски за "лъвовете" направиха Бенят Ечебария и Раул Гарсия. Борусия не създаде чиста голова ситуация и не успя да стигне до изравняване на резултата.