Хетафе загуби у дома от Атлетик (Билбао) с 0:1 в последна среша от 10-ия кръг в испанската Примера дивисион.

Още в 8-ата минута Аймерик Лапорте реализира единственото и победно попадение за баските. Хетафе натисна след гола и можеше да изравни в края на полувремето, но в 44-ата минута Диего Кастро пропусна дузпа.

След почивката домакините натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. Баските пък имаха имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Сусаета в 62-ата минута, но наказателен удар не бе отсъден. В крайна сметка Хетафе допусна първа домакинска загуба този сезон.

С успеха си Атлетик (Билбао) се изкачи на пето място с 19 точки. Хетафе е на шеста позиция с 16 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
25.10.13
22:00 ч.
Райо Валекано – Валядолид 0:3
0:1 Патрик Еберт (31), 0:2 Хави Гуера (39), 0:3 Даниел Ларсон (48)
26.10.13
17:00 ч.
Малага – Селта 0:5
0:1 Алекс Лопес (6), 0:2 Аугусто Матиас Фернандес (23), 0:3 Алекс Лопес (64), 0:4 Нолито (73), 0:5 Карлес (81)
26.10.13
19:00 ч.
Барселона – Реал (Мадрид) 2:1
1:0 Неймар (19), 2:0 Алексис Санчес (78), 2:1 Хесе Родригес (90)
Леванте – Еспаньол 3:0
1:0 Набил Ел Жар (24), 2:0 Бабакар Диавара (27), 3:0 Набил Ел Жар (50)
27.10.13
13:00 ч.
Севиля – Осасуна 2:1
1:0 Иван Ракитич (55), 2:0 Хайро (75), 2:1 Ориол Риера (87)
27.10.13
18:00 ч.
Виляреал – Валенсия 4:1
1:0 Уче Икечукву (17), 2:0 Ернан Перес (22), 3:0 Джовани Дос Сантос (49), 3:1 Рикардо Коста (63), 4:1 Джовани Дос Сантос (84)
27.10.13
20:00 ч.
Реал Сосиедад – Алмерия 3:0
1:0 Антоан Гризман (14), 2:0 Антоан Гризман (50), 3:0 Хуан Анхел (85)
27.10.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Бетис 5:0
1:0 Оскар Торес (1), 2:0 Давид Вия (52), 3:0 Давид Вия (56), 4:0 Диего Коста (65), 5:0 Габи (90)