Третодивизионният Мирандес загуби от Атлетик (Билбао) с 1:2 в първа среща между двата тима от 1/2-финалния им сблъсък в турнира за Купата на Краля. Досега домакините бяха отстранили в надпреварата последователно Виляреал, Сантандер и Еспаньол, но са на път да отпаднат на крачка преди финала.

Баските взеха контрола върху мача още от самото начало и в 18-ата минута завездата им Фернандо Йоренте засече центриране отляво и вкара за 0:1. Девет минути по-късно Йоренте направи самостоятелен пробив и с втория си гол в мача покачи на 0:2. До края на полувремето гостите съхраниха преднината си.

След почивката Мирандес натиснаха и вратарят на Атлетик Горка Ираисос на няколко пъти предотвратяваше гола. В последната 90-ата минута обаче Ираисос капитулира, след като Ланбари вкара почетното попадение за домакините и оформи крайното 1:2.

Реваншът в Билбао на „Сан Мамес” е на 7 февруари.