Атлетик (Билбао) обърна Виляреал за успеха с 3:2 в първи мач от 1/8-финалите на Купата на краля. Баските стигнаха до успеха, след като на почивката изоставаха с два гола.

Лео Баптистао даде аванс на „жълтата подводница“ в 16-ата минута, а Самуел удвои при контраатака седем минути преди почивката. Иняки Уилямс върна едно попадение в 54-ата минута след асистенция на Бенят Ечебария.

Ариц Адурис, който влезе като резерва десет минути след почивката, изравни в 68-ата, когато на точката на дузпата с левия крак спря пас на Иняки Уилямс и веднага след това с десния стреля точно в мрежата на Мариано Барбоса.

Аймерик Лапорте вкара победния гол за баските девет минути преди края, след като от движение с левия крак засече центриране на Бенят Ечебария от фаул.

Две минути преди края Виляреал остана с човек по-малко, след като Марио Гаспар получи втори жълт картон. Реваншът на „Ел Мадригал“ ще се играе на 13 януари (сряда) от 21:30 часа.