Майорка завърши 1:1 у дома срещу Атлетик (Билбао) в изключително драматичен мач от 15-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха още в 3-ата минута с гол отблизо на Алваро Хименес – 1:0. До края на полувремето събитията на терена продължиха да се развиват динамично и гол на баските бе отменен заради засада. Все пак те стигнаха до равенството в добавеното време на първата част, когато венецуелският национал Фернандо Аморебиета засече с глава центриране на Андерер Ерера и изравни за 1:1.

След почивката темпото на игра не спадна нито за миг, като до последния съдийски сигнал и двата тима не спряха да търсят победата. В заключителните секунди на срещата вратарят Горка Ирайсос се намеси решително след удари на Макси Перейра и Алваро Хименес, за да предотврати евентуална загуба баските.

С подялбата на точките Майорка вече събра актив от 14 и е на 14-о място във временното класиране, а Атлетик (Билбао) е на 9-а позиция с 18 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
03.12.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Анхел Ди Мария (34), 0:2 Кристиано Роналдо (65), 0:3 Марсело (90+2)
Барселона - Леванте 5:0
1:0 Сеск Фабрегас (4), 2:0 Сеск Фабрегас (33), 3:0 Хоан Куенка (37), 4:0 Лионел Меси (55), 5:0 Алексис Санчес (61)
03.12.11
23:00 ч.
Валенсия - Еспаньол 2:1
1:0 Алберто Коста (6-дузпа), 1:1 Хектор Морено (69), 2:1 Роберто Солдадо (80)
04.12.11
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Райо Валекано 3:1
1:0 Габи (25), 2:0 Радамел Фалкао (75), 3:0 Едуардо Салвио (90+1), 3:1 Габи (90+2-авт.)
04.12.11
17:00 ч.
Реал Сосиедад - Малага 3:2
1:0 Мартин Демикелис (10-авт.), 1:1 Хосе Рондон (21), 1:2 Себастиан Фернандес (59), 2:2 Карлос Вела (89), 3:2 Диего Ифран (90+1)