Атлетико Билбао разби Майорка с 4:0 в среща от 23-ия кръг на Ла Лига.

Юри Берчиче откри резултата с много красив гол още в третата минута (1:0). Нико Уилямс изпълни статично положение и испанецът с акробатично изпълнение прати топката в мрежата.

Четвърт час по-късно Берчиче вкара втория си гол в срещата. Той засече подаване на Горка Гурусета и не остави шансове на Предраг Райкович.

В 32-ата минута Атлетик създаде още едно положение, като този път Райкович спаси удар на Гурусета.

Две минути по-късно баските получиха дузпа за нарушение срещу футболист на домакините, но след преглед с ВАР 11-метровият наказателен удар бе отменен.

В 62-ата минута Майорка можеше да се върне в мача. Начо Видал засече центриране от корнер, но прати удара си право в Унай Симон.

Секунди след това Гурусета прати топката в мрежата. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе признато.

В 89-ата минута домакините стигнаха до четвърти гол. Икер Муняин завърши прекрасна атака на Атлетик Билбао и прати удара си неспасяемо в левия ъгъл.