Атлетик (Билбао) и Реал (Мадрид) завършиха 1:1 в здраво дерби от на 22-ия кръг в испанската Примера дивисион. Баските попречиха на Белия балет да изпревари Барселона и да изскочи на второ място във временното класиране. Лидерът Атлетико (Мадрид) е с 57 точки, каталунците са втори с равни точки с вечния враг от Мадрид, но и с по-добра голова разлика.

Най-интересното в срещата се случи в последните 25 минути. Първо Хесе Родригес откри в 65-ата минута след асистенция на Кристиано Роналдо. Това е втори гол в рамките на седем дни за таланта от школата на Реал. Младокът донесе победата и през седмицата срещу Еспаньол за Купата на краля. В 73-ата минута обаче Ибай прониза стража на гостите Диего Лопес и изравни за 1:1.
Резервата се появи на терена секунди по-рано. Той се разписа с воле по диагонала. Топката премина през куп крака, удари се в гредата и се оплете в мрежата - 1:1.

В 75-ата минута суперзвездата на гостите Кристиано Роналдо беше изгонен от рефера Мигел Ауса с директен червен картон. Португалецът удари без топка капитана на домакините Гурпеги.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
31.01.14
22:00 ч.
Гранада – Селта 1:2
0:1 Густаво Кабрал (28), 1:1 Юсеф Ел Араби (41), 1:2 Аугусто Фернандес (88)
01.02.14
17:00 ч.
Барселона – Валенсия 2:3
1:0 Алексис Санчес (7), 1:1 Дани Парехо (44), 1:2 Пабло Пиати (48), 2:2 Лионел Меси (54-дузпа), 2:3 Пако Алкасер (59)

Малага – Севиля 3:2
1:0 Дуда (31), 1:1 Карлос Бака (49), 1:2 Федерико Фацио (67), 2:2 Самуел (77), 3:2 Дуда (83)