Атлетик (Билбао) победи с лекота Гранада с 4:0 в първи мач от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. Успехът на баските дойде лесно, като още до почивката те имаха комфортна преднина. В герой на вечерта се превърна Ариц Адуриц, който заби първите три гола. Таранът откри още в 6-ата минута след асистенция на Ираола. В 18-ата този път Сусаета подаде на Адуриц, и той прониза вратара на гостите Роберто за 2:0. Четвърт час преди края бившият испански национал направи преднината на своя отбор класическа, след точно изпълнена дузпа - 3:0. Гостите доиграха срещата с 10 души, след като защитникът им Майнц получи директен червен картон заради нарушението, което извърши в пеналта секунди по-рано. В 80-ата минута Карлос Гурпеги фиксира крайното 4:0.

Атлетик продължава битката за участие в Шампионската лига от есента. В момента тимът на треньора Ернесто Валверде е на 4-о място във временното класиране с 50 точки. Петият Виляреал е с 43 и мач по-малко. Гранада е 13-и с 27 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 26 КРЪГ
28.02.14
21:30 ч.
Атлетик (Билбао) – Гранада 4:0
1:0 Ариц Адуриц (6), 2:0 Ариц Адуриц (18), 3:0 Ариц Адуриц (74-дузпа), 4:0 Карлос Гурпеги (40)
18:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) (F +, Филм + HD)
Баланс: 153 мача, 36 победи за Атлетико (Мадрид), 32 равенства, 85 победи за Реал (Мадрид)