Атлетик (Билбао) срази у дома Хетафе с 3:1 в среща от третия кръг на Примера дивисион, записвайки първата си победа от началото на сезона в Испания.

След изпълнение на ъглов удар голмайсторът Ариц Адурис (6) даде ранна преднина на баските. Последваха добри изяви на вратаря на домакините Горка Ираисос, намесил се решително след шутове на Педро Леон и Емилиано Веласкес. След това дебютиралият за „лъвовете” Раул Гарсия (24) удвои аванса си с красиво попадение с глава след центриране на Микел Сусаета. До края на полувремето Раул Гарсия и Адурис направиха пропуски и не успяха да увеличат преднината на домакините.

След почивката в 66-ата минута Ечейта от домакините изби от голлинията след шут на резервата Алваро Медран. Малко след това гостите намалиха разликата чрез Емилиано Веласкес (70). Не последва обаче щурм за изравнително попадение, а домакините узакониха успеха си с гол на Адурис (83) след пас на резервата Хави Ерасо.

С успеха си тимът от Билбао излезе на девето място с 3 точки. Хетафе е на последна позиция без нито една спечелена точка.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
11.09.15
21:30 ч.
Леванте – Севиля 1:1
0:1 Стивън Нзонзи (12), 1:1 Виктор Камараса (58)
12.09.15
17:00 ч.
Еспаньол – Реал (Мадрид) 0:6
0:1 Кристиано Роналдо (7), 0:2 Кристиано Роналдо (17-дузпа), 0:3 Кристиано Роналдо (20), 0:4 Карим Бензема (28), 0:5 Кристиано Роналдо (61), 0:6 Кристиано Роналдо (81)
Атлетико (Мадрид) – Барселона 1:2
1:0 Фернандо Торес (51), 1:1 Неймар (55), 1:2 Лионел Меси (77)
Гранада – Виляреал 1:3
0:1 Ману Тригерос (48), 0:2 Седрик Бакамбу (51), 1:2 Фран Рико (74), 1:3 Самуел Гарсия (90)
13.09.15
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Хетафе 3:1
1:0 Ариц Адурис (6), 2:0 Раул Гарсия (24), 2:1 Емилиано Веласкес (70), 3:1 Ариц Адурис (83)
Райо Валекано – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 20 мача, 3 победи за Райо Валекано, 10 равенства, 7 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.