Атлетик Билбао е с единия крак на осминафиналите за Купата на Испания. Баските се спасиха по драматичен начин от загуба при гостуването си на третодивизионния Алкояно в първи мач от 1/16-финалите на турнира. В 32-ата минута домакините противно на хода на играта поведоха в резултата. Рубен Рамос опита изстрел, а Франсис Ферон подложи крак в малкото наказателно поле и опъна мрежата зад гърба на вратаря на гостите Лаго – 1:0 за Алкояно.

В 66-ата минута голмайсторът уцели и гредата. Борха Вигера изравни чак в 90-ата минута. Тежката загуба за Атлетик е контузията в глезена на капитана им Карлос Гурпеги.

Еспаньол спечели визитата си на Алавес с 2:0. В герой за каталунския тим се превърна Кристиан Стуани, който вкара и двата гола в 36-ата и в 3-ата от добавеното време. Реваншите са след две седмици.