Атлетик (Билбао) победи Гранада с 3:1 на своя „Сан Мамес” в среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Баските поведоха с гол на Сусаета в 19-ата минута. Бенат отне топката от разсеян защитник на гостите и изведе Сусаета на празна врата за 1:0. Отговорът на Гранада не закъсня и само 3 минути по-късно гостите изравниха. Литри центрира отляво към непокрития Карсела- Гонсалес, който укроти топката на гърди и прониза вратаря Горка Ираисос за 1:1.

В 33-ата минута Лекуе Мартинес отново изведе Атлетик напред в резултата след заучено изпълнение от пряк свободен удар. В 69-ата Мигел Сан Хосе се възползва от груба грешка на вратаря на гостите Очоа, който изпусна топката в краката му след едно центриране и реши всичко - 3:1.

След победата си Атлетик (Билбао) е осми във временното класиране с 38 точки. Гранада заема 19-о място с 16 точки.

Спортинг (Хихон) и Селта завършиха 1:1. Мои Гомес в 49-ата минута реализира дузпа за 1:0. 74-ата минута се оказа фатална за домакините. Море спря откъсващ се нападател на Селта пред наказателното поле и заслужено получи червен картон. Яго Аспас изпълни перфектно отсъдения пряк свободен удар и донесе точката на галисийците - 1:1.