Атлетик (Билбао) спря серията си от четири поредни мача без победа в Примера дивисион, след като в мач от 8 кръг записа успех с 1:0 над Севиля като домакин.

Севиля през първото полувреме направи принудителна смяна заради контузията на Стивън Н'Зонзи и на неговото място се появи Михаел Крон-Дели.

24-годишният халф Микел Весга вкара единственото попадение в срещата. Той беше точен в 43-ата минута след разбъркване в наказателното поле на гостите.

В 59-ата минута Весга беше близо до удвояване на резултата, но ударът от наказателното поле се отби от левия страничен стълб.

С този успех Атлетик (Билбао) събра актив от 11 точки и временно излезе на осмо място. Севиля за момента остава на втора позиция с 16 точки, след като записа втората си загуба от старта на сезона.