Атлетик (Билбао) победи у дома Майорка с 2:0 и взе комфортен аванс преди реванша помежду им от 1/4-финалите в турнира за Купата на Испания.

Двубоят на „Сан Мамес” се разви прекрасно за баските, които си подпечатаха успеха с по едно попадение в двете полувремена. През първата част в 35-ата минута звездата Фернандо Йоренте откри резултата за 1:0 и той остана непроменен до края на полувремето. След почивката в 59-ата минута нападателят Икер Муниаин отново изправи зрителите по трибуните на крака, следа като увеличи преднината на баските на 2:0. От тук до края на мача възпитаниците на аржентинския специалист Марсело Биелса не допуснаха изненади и в крайна сметка си извоюваха два чисти гола преднина.

Реваншът в Палма де Майорка на „Иберостар” е на 25 януари от 21:00 часа българско време.