Атлетик (Билбао) победи Бетис с 2:0 като гост в мач от 25 кръг на Примера дивисион. С това поражение севилският тим остана на последното място и на 11 точки от зоната на оцеляването в елита.

Икер Муниаин даде аванс на баските в 34-ата минута с точно изпълнение на дузпа, а малко след това домакините останаха с човек по-малко. Дамиан Перкис получи втори жълт картон.

В 58-ата минута Лоренсо Рейес остави Бетис с девет души на терена, след като беше отстранен от игра. Атлетик стигна до втори гол девет минути преди края, реализиран от Гийермо Фернандес Йеро.

Реал (Мадрид) – Елче 3:0
1:0 Асиер Ияраменди (34), 2:0 Гарет Бейл (72), 3:0 Иско (81)
22.02.14
19:00 ч.
Селта – Хетафе 1:1
0:1 Анхел Лафита (20), 1:1 Рафа Алкантара (59)
22.02.14
21:00 ч.
Реал Сосиедад – Барселона 3:1
1:0 Алекс Сонг (32-авт.), 1:1 Лионел Меси (36), 2:1 Антиан Гризман (54), 3:1 Давид Сурутуса (59)
Бетис – Атлетик (Билбао) 0:2
0:1 Икер Муниаин (34-дузпа), 0:2 Гийермо Фернандес Йеро (81)
Осасуна – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 67 мача, 21 победи за Осасуна, 10 равенства, 36 победи за Атлетико (Мадрид)