Лас Палмас победи Атлетик (Билбао) с 3:1 в последен мач от  13-ия кръг в испанската Примера дивисион. След този успех островитяните са вече 10-и във временното класиране с 19 точки. Баските са осми с 20 т.

Кевин Принс-Боатенг откри за домакините в 40-ата минута, след като засече отблизо отличен пас отдясно на Маседо. Момо покачи скоро след почивката. Той беше изведен сам срещу вратаря на гостите от Пласерес и го преодоля с удар по диагонала за 2:0.

Четвърт час преди края звездата на гостите Ариц Адурис беше изгонен за втори жълт картон след нарушение в атака и това утежни още повече задачата на съотборниците му. Въпреки всичко в 79-ата минута Раул Гарсия намали от дузпа, дадена за игра с ръка на бранител в жълто в наказателното поле - 2:1. Секунди преди последния съдийски сигнал Джонатан Виера фиксира крайното 3:1 за Лас Палмас с красив прехвърлящ удар извън пеналта.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!