Атлетико (Мадрид) детронира Реал (Мадрид) като носител на Кралската купа. „Дюшекчиите“ направиха 2:2 на „Сантяго Бернабеу“, след като преди седмица спечелиха първата среща с 2:0.

Така беше спазена традицията. Атлетико никога не е отпадал за Купата след аванс от 2:0 в първия мач, докато от 22 години насам „белият балет“ не е заличавал подобен пасив.

Преди началото на мача Кристиано Роналдо показа „Златната топка“ за най-добър футболист на 2014 г. Фернандо Торес пък вкара първите си голове след завръщането си в Атлетико (Мадрид).

Хлапето даде аванс на гостите още в 52-ата секунда. Той се разписа с удар от наказателното поле, след като получи топката след пробив на Антоан Гризман отляво.

В 20-ата минута Серхио Рамос изравни. Той беше точен с глава след центриране на Тони Кроос от фаул. Това е трети гол на Рамос срещу „дюшекчиите“, след като на финала на Шампионската лига в Лисабон изравни за Реал (Мадрид) малко преди края на мача, а след това тимът му стигна до успех в продълженията и спечели десетия трофей на „белия балет“ в турнира.

Този път попадението на защитника на Кралския клуб нямаше такъв ключов ефект. В началото на второто полувреме Фернандо Торес отново даде аванс на Атлетико (Мадрид). Той получи пас от Гризман в наказателното поле, финтира Пепе и би под вратаря Кейлор Навас.

В 54-ата минута Кристиано Роналдо изравни резултата след пас на Гарет Бейл, но след това Реал (Мадрид) не успя да стигне поне до победен гол. Така Атлетико (Мадрид) се класира на 1/4-финалите на Кралската купа, където ще се изправи срещу Барселона. Каталунците имат по-късен мач срещу Елче, но спечелиха първия мач с 5:0.

Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) 2:2
0:1 Фернандо Торес (1), 1:1 Серхио Рамос (20), 1:2 Фернандо Торес (47), 2:2 Кристиано Роналдо (54)
(в първия мач 0:2)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Кейлор Навас, Даниел Карвахал, Пепе (59-Рафаел Варан), Серхио Рамос, Марсело, Тони Кроос, Иско, Хамес Родригес (72-Хесе Родригес), Гарет Бейл, Кристиано Роналдо, Карим Бензема

atletico.jpgАтлетико (Мадрид): Ян Облак, Хуанфран, Миранда, Диего Годин, Гилерме Сикейра, Марио Суарес, Тиаго Мендеш, Коке, Раул Гарсия (81-Раул Хименес), Антоан Гризман (74-Габи), Фернандо Торес (58-Арда Туран)