Испанският шампион Атлетико (Мадрид) спечели с 3:0 над гостуващия Алмерия в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион. По този начин „дюшекчиите” се доближиха на три точки от втория в класирането Барселона, който по-рано днес загуби с 0:1 у дома от Малага. Антоан Гризман се отчете с два гола, а един добави Марио Манджукич.

Момчетата на Диего Симеоне поведоха в 13-ата минута, когато съдията Матеу Лаос даде доста странна дузпа за домакините. Диего Годин участва във въздушен дуел с Томер Хемед, при който не се видя нередна игра. Марио Манджукич отбеляза дузпата и вкара гол номер 67 000 в историята на Ла Лига.

В 20-ата минута Манджукич изведе Гризман, който напредна и насочи в мрежата точно до далечната греда - 2:0.

В 29-ата преднината стана класическа след нов проблясък на Гризман. Френският национал се възползва от втора асистенция на Манджукич и с хубаво завъртане от пет метра наказа Жулиан Куеста. Това беше 14-и гол за Антоан само в испанското първенство.

До края на мача домакините можеха да вкарат още голове, но действаха разконцентрирано пред гола.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 24 КРЪГ
20.02.15
21:45 ч.
Хетафе - Еспаньол 2:1
1:0 Пабло Сарабия (33), 2:0  Алваро Васкес (57), 2:1 Анариц Арбиля (89)
Кордоба - Валенсия 1:2
0:1 Андре Гомеш (38), 1:1 Набил Гилас (74), 1:2 Пабло Пиати (81)
21.02.15
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Алмерия 3:0
1:0 Марио Манджукич (13-дузпа), 2:0 Антоан Гризман (20), 3:0 Антоан Гризман (29)
21.02.15
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Селта (Филм +)
Баланс: 63 мача, 24 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 22 победи за Селта
Атлетик (Билбао) - Райо Валекано
Баланс: 31 мача, 15 победи за Атлетик (Билбао), 8 равенства, 8 победи за Райо Валекано