Атлетико Мадрид победи трудно с 2:1 Ейбар като гост в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Победата дойде благодарение на два гола на Луис Суарес, а „дюшекчиите“ дръпнаха още повече в класирането на испанския шампионат. Тимът на Диего Симеоне е лидер с 44 точки и мач по-малко от Реал Мадрид, който е втори с 37 точки и Барселона, който е трети с 34 точки. Ейбар е петнадесети с 19 точки.

Съдията Марио Мелеро Лопес свири дузпа за Ейбар в 11-ата минута за нарушение на Симе Вършалко в наказателното поле на Атлетико. Наказателният удар бе реализиран хладнокръвно от вратаря на Ейбар Марко Дмитрович в 12-ата минута и домакините поведоха с 1:0.

Луис Суарес се възползва от много груба грешка в защитата на Ейбар и изравни резултата в 40-ата минута.

След почивката лидерите натиснаха, но изтърваха множество положения преди да дойде 87-ата минута. Арбия извърши нарушение в наказателното поле на Ейбар в 87-ата минута и съдията Мелеро Лопес свири дузпа за Атлетико. Луис Суарес бе точен от бялата точка за крайното 2:1.