Атлетико (Мадрид) вече е в осминафиналите за Купата на краля. "Дюшекчиите" победиха Гихуело с 6:0 като гости в първи мач от 4-ия кръг на турнира и се чувстват спокойни преди реванша на "Висенте Калдерон".

Саул Нигес откри в 29-ата минута, а секунди преди почивката Симе Вършалко покачи на 0:2. В 49-ата минута Кореа изведе по брилянтен начин Яник Ферейра-Караско в чиста позиция сам срещу вратаря на домакините и той го преодоля за 0:3. Това беше девети гол за нападателя от началото на сезона. Белгиецът направи резултата 0:4 само 4 минути по-късно. Кореа съвсем отчая домакините с гола си за 0:5 в 57-ата минута. Роберто Нунес в 85-ата минута фиксира крайния резултат.

В друг мач от тази фаза на турнира Селта би Мурсия с 1:0 като гост. Попадението беше дело на Серхи Гомес в 42-ата минута.
Гранада се наложи над Осасуна с 1:0 с гол на Мигел Торал (51).
Кордоба победи Малага с 2:0. Точни бяха Родри (72) и Борха Родригес (83).