Атлетико (Мадрид) спечели с 3:1 градското дерби срещу Райо Валекано в среща от 16-ия кръг на Примера дивисион и се изкачи на седмо място във временното класиране.

През първата част на „Висенте Калдерон” по-активни бяха домакините от Атлетико, които поведоха в резултат с гол на Габи, който в 25-ата минута получи извеждащо подаване от Радамел Фалкао и прати топката във вратата на противника за 1:0. До края на полувремето гостите от Райо Валекано поизравниха играта, но не можаха да сторят същото и с резултата.

След почивката играчите на Райо Валекано взеха инициативата и създаваха повечето опасните положения, но вратарят на домакините Серхио Асенхо на няколко пъти успя да отрази опасни удари на Мичу. При една от контраатаките на „дюшекчиите” в 75-ата минута Диего нахлу в наказателното поле на гостите и подаде към Радамел Фалкао, който плонжира и с глава отблизо реализира за 2:0. В добавеното време Габи намери влезлият като резерва Едуардо Салвио, който направи нещата класически – 3:0. При ответната атака обаче Райо Валекано стигна до почетен гол, след като Пити отправи изстрел, а Габи си вкара автогол и оформи крайното 3:1.

С успеха си Атлетико се изкачи на седмо място във временното класиране с актив от 19 точки, докато Райо Валекано си остава на 11-а позиция с 16 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
03.12.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Анхел Ди Мария (34), 0:2 Кристиано Роналдо (65), 0:3 Марсело (90+2)
Барселона - Леванте 5:0
1:0 Сеск Фабрегас (4), 2:0 Сеск Фабрегас (33), 3:0 Хоан Куенка (37), 4:0 Лионел Меси (55), 5:0 Алексис Санчес (61)
03.12.11
23:00 ч.
Валенсия - Еспаньол 2:1
1:0 Алберто Коста (6-дузпа), 1:1 Хектор Морено (69), 2:1 Роберто Солдадо (80)
04.12.11
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Райо Валекано 3:1
1:0 Габи (25), 2:0 Радамел Фалкао (75), 3:0 Едуардо Салвио (90+1), 3:1 Габи (90+2-авт.)
Майорка - Атлетик (Билбао) (ТV+)
Баланс: 32 мача, 11 победи за Майорка, 6 равенства, 15 победи за Атлетик (Билбао)